Як чистити зуби дитині, коли починати і як правильно це робити?

alt

Багато молодих мам стикаються з тим, що не знають коли починати чистити зуби дитині, тому що не впевнені, що малюк, який ще й ходити добре не вміє, потребує зубну пасту і щітку. Тим більше, раніше вважалося, що чистити зуби небажано до досягнення дитиною шестирічного віку, проте це не вірно. Те, як легко у Вас вийде привчити дитину до самостійної чищенні зубів, залежить, насамперед, від того як правильно чистити зуби дітям ви будете самі.
Перш за все, варто визначитися з віком. Найкращий період, коли необхідно починати чистити зуби дитині - це час появи першого зуба - 6 місяців.

Багато хто віддає перевагу почати цей процес гігієни з однорічного віку, що трохи запізно. Звичайно ж, то як чистити зуби немовляті, істотно відрізняється від звичного для дорослих людей процесу чистки зубів.

Зубні щітки дуже різні, але їх завдання одне - не поранити ніжні ясна дитині і, щоб батькам було зручно нею користуватися. Використання будь-яких паст, гелів і інших типів чистячих засобів для порожнини рота, не бажане до досягнення 1 року. Для дитини старше 1-го року потрібно підібрати цікаву зубну щітку, т.к. в процесі привчання важливо не тільки те, як чистити зуби дитині будете Ви, а як він сам буде тягнутися до цього. Бажано залишати малюків гратися з щіткою - так вони краще адаптуються, але потім потрібно дорослим почистити їх зубки самостійно. Такі запобіжні заходи пов'язані з ризиком розвитку карієсу у дітей від впливу бактерій, що знаходяться на поверхні ясен.

Те, що Ви знаєте, як чистити зуби дитині зараз, вплине на їхнє здоров'я в майбутньому. І хто б, що Вам не говорив - правильно чистити зуби дітям будь-якого віку. При цьому важливо лікувати зубки дитини, тому що інфекція, з великою часткою ймовірності, може передаватися з молочних - постійному зубу. Навіть якщо вам відомо, як правильно чистити зуби дитині, то варто подбати і про вибір щітки. Зубні щітки NUK і Avent найбільш підходять для гігієни дітей віком до року, пізніше можна використовувати і більш «дорослі марки». А ідеальним рішенням у виборі пасти є фірми ROC і Splat. Ваші діти з лишком відплатять Вам за турботу про їхні зуби своїми щасливими посмішками і не пролитими сльозами в кабінетах стоматологів, будуть краще їсти і спати, всім цим, роблячи Вас щасливішими!


Бул. Т. Шевченка 23/83, пов. 3 (гот. Україна) Тернопіль
Бул. Д. Галицького, 16 (вхід із двору) Тернопіль
+380 (352) 40-20-10+380 (352) 42-02-07 appointment@pavlyshyny.te.ua