Випала пломба із зуба, що робити?

alt

Завдяки матеріалам, які ми використовуємо у своїй практиці, пломба тримається протягом багатьох років. Більше того, ми не спостерігали втрату пломби, яку встановлювали, у жодного пацієнта. Звичайно, не завжди вдається підтримувати зворотний зв'язок з усіма пацієнтами.
Причини втрати пломби?
Пломба в зубі піддається тим же навантажень, що і сам зуб. Пломба також зношується, може сколотись і тріснути, коли на неї діє сила стиснення і тертя під час їжі. Іноді пломба може випасти повністю.
В повсякденному житті можна не помічати нормального зносу пломби. На черговому огляді у стоматолога, лікар повідомить Вам про необхідність замінити пломбу. В свою чергу, Ви не повинні ігнорувати це. Якщо Ваша пломба пошкоджена або випала, дуже важливо своєчасне звернення і огляд в стоматологічному кабінеті.
Як скоро потрібно звернутися до стоматолога, якщо випала пломба?
При відколі або втраті пломби виникають порожнини в зубі, які стають точками доступу бактерій до тканин Вашого зуба. Чим довше бактерії зможуть впливати на Ваш зуб, тим більше травматичним буде лікування, так як утворюватиметься вторинний карієс. Оскільки зазвичай порожнини в зубі утворюються в важкодоступних місцях, самостійно очищати їх від бактерій вкрай проблематично.
Тому звертайтеся до стоматолога негайно. Ми завжди намагаємось залишати час у своєму графіку для пацієнтів з гострим болем.
Якщо показань до термінового лікування немає, то можна записатися до стоматолога в плановому режимі, але на найближчий вільний час. До прийому у стоматолога намагайтеся не жувати на стороні проблемного зуба і обов'язково проводьте чистку порожнини рота усіма доступними засобами після кожного прийому їжі.


Бул. Т. Шевченка 23/83, пов. 3 (гот. Україна) Тернопіль
Бул. Д. Галицького, 16 (вхід із двору) Тернопіль
+380 (352) 40-20-10+380 (352) 42-02-07 appointment@pavlyshyny.te.ua